Teden otroka je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Temelji na obeleževanju Svetovnega dneva otroka, ki ga je leta 1956 priznala Generalna skupščina Združenih narodov.

Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 želimo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato se bomo v Tednu otroka tokrat posvetili igri in igranju.

Teden otroka vsako leto obeležimo tudi v našem vrtcu. Letošnja tema je RAZIGRAN UŽIVAJ DAN, zato bomo v vseh enotah vrtca izkoristili in pripravili zanimive dejavnosti in aktivnosti v katerih bodo otroci in zaposleni uživali, se razgibali in z svojo razigranostjo popestrili dopoldneve v vrtcu.

Mateja Hovnik, ravnateljica