Ob obeleževanju Dneva slovenske hrane, ki poteka 19.11.2021, tudi v našem vrtcu pripravljamo Tradicionalni slovenski zajtrk.

Poleg medu,  Tradicionalni slovenski zajtrk sestavljajo še kruh, maslo, mleko in jabolko ali drugo sveže ali suho sadje brez dodanega sladkorja.

Otroci bodo spoznavali zdravo prehrano, pomen domačega sadja in zelenjave, slovensko čebelo kranjsko sivko, okušali med in  odšli na sprehod do bližnjih čebelnjakov. Vse dejavnosti bodo zaradi trenutnih razmer potekale v mehurčkih.

Posebej slovesno pa bo ob 10.uri, ko bomo odprli vrata naših igralnic in se pridružili akciji vseslovenskega petja. Iz otroških grl se bo slišala že skoraj ponarodela Slakova viža Čebelar. Zapojte z nami tudi vi!

Zapisala: Valentina Slemnik, pomočnica ravnateljice