KOROŠKA V GIBANJU – 20. 9. 2022

V okviru Evropskega tedna mobilnosti je v torek, 20. 9. 2022, potekala otvoritev Placa za špilat. Ob 16. uri je športni park ob tenis igrišču uradno otvoril župan Občine Ravne na Koroškem dr. Tomaž Rožen.

Otroci vrtca in šol so prikazali stare gibalne igre, ki so zbrane v publikaciji Gremo se špilat. Vrtec Ravne na Koroškem se je predstavil s staro gibalno igro Slepe miši pod mentorstvom vzgojiteljic Franje Šteharnik Brec in Sabine Mihalič.

Po uradni otvoritvi nas je Pešbus odpeljal v Grajski park Ravne na Koroškem, kjer so otroke pričakale različne gibalne aktivnosti, ki so jih pripravile številne organizacije in društva. Vrtec Ravne na Koroškem se je predstavil s tremi zabavnimi delavnicami: Glasbeni kipi, Čira-čara in Štorklje in žabe. Na gibalnih delavnicah so se otroci na zanimiv, sproščen in zabaven način razgibali.  

 

Zapisala: Janja Fužir