V našem vrtcu glede na predhodne prijave izvajamo Montessori popoldanske urice – program za otroke in starše (1-3 leta).

Program poteka 1xtedensko in zajema 6 srečanj na katerihotroci skupaj s starši preživijo urico v posebej pripravljenem okolju z elementi pedagogike montessori. To omogoča posebej pripravljena igralnica v enoti Solzice.

Program je zasnovan tako, da spodbuja pri otroku samostojnost in kognitiven razvoj. Ob tem  pridobiva spretnosti v fini in grobi motoriki in se spontano učil jezika. Starši  imajo možnost opazovati svojega otroka, odkrivati njegove potrebe v določenem razvojnem obdobju in izmenjati izkušnje med starši.

Program vodita:
  • ga. Franja Šteharnik,  vzgojiteljica v Vrtcu Ravne na Koroškem,  montessori pedagog 0-3, 3-6.
  • ga. Danica Štern, prof. razrednega pouka, vzgojiteljica v Vrtcu Ravne na Koroškem, montessori pedagog 3-6.

Utrinke iz srečanj si lahko ogledate v spodnji galeriji: