Praznik Občine Ravne na Koroškem je 12. april, dan, ko so leta 1952 slovenski poslanci izglasovali zakon, da postane Ravne na Koroškem mesto.

V sredo 11. aprila 2018 se je ob 17. uri v Kuharjevi dvorani na gradu Ravne odvijala slovesna seja občinskega sveta, kjer so podelili nagrade in priznanja občine.

V kulturnem programu so nastopili otroci vrtca Ravne na Koroškem:

  • Pevski zbor: Nastopili so  otroci enote Solzice iz skupin vzgojiteljic Štefke Bakač ,  Ane Potočnik, Alenke Nerad Rožej in Sabine Mihalič. Pevski zbor vodi vzgojiteljica Ana Potočnik. Zapeli so 3 pesmi: Slovensko himno, V vrtcu sonček nas poišče in Potoček postoj in poglej.

  • Ples skozi čas: Plesali so otroci vrtca Ravne na Koroškem, ki obiskujejo obogatitveno dejavnost Ples skozi čas pod vodstvom vzgojiteljic Jasne Gamze in Mihaele Hovnik. Predstavili so se  z venčkom ljudskih plesov ob spremljavi harmonike.

Hvala vsem nastopajočim, strokovnim delavkam in staršem otrok.

Zapisala: Mateja Hovnik, ravnateljica