Kot vsako leto smo v našem vrtcu tudi letos organizirali izobraževanje iz osnov prve pomoči. Za nas so ga izvedli zaposleni reševalci  iz Reševalnega  centra Koroške. Na kratkem predavanju smo osvežili znanje nudenja prve pomoči s poudarkom na otrocih. Vsako leto se namreč tekom šolskega leta pripetijo kakšne  poškodbe ali posebna zdravstvena stanja  pri otrocih, ki pa so sestavni del dela in življenja v vrtcu. Zelo pomembno pa je, da v tistem trenutku pravilno odreagiramo in našim najmlajšim nudimo vso pomoč in pravilno oskrbo.

V praktičnih delavnicah smo se strokovne delavke tako  preizkusile v oživljanju, oskrbi ran in zlomov, oskrbi opeklin, nudenju prve pomoči pri zadušitvah in tujkih in oskrba otroka z vročinskim krčem ali epilepsijo.

Tako bomo bolj pripravljene in samozavestne stopile v novo vrtčevsko  leto z zavedanjem, da ZNAMO UKREPATI IN REŠITI marsikatero situacijo, ki se lahko pripeti tekom vzgojnega procesa.

 

Zapisala: Valentina Slemnik

Pomočnica ravnateljice