Prva pomoč je nujna zdravstvena oskrba obolelemu oz. poškodovanemu. Ker se zavedamo, da nesreča nikoli ne počiva, hkrati pa je vedno več alergij in različnih bolezenskih stanj pri otrocih in zaposlenih, smo že drugo leto zapored osvežili naše znanje osnov prve pomoči.

Spoznali in obnovili smo vsebine o poškodbah in opeklinah, odstranjevanju tujkov iz dihalnih poti, ponovili pristop in oskrbo poškodovanca/obolelega, pomoč pri najpogostejših nujnih stanjih in osvežili znanje o temeljnih postopkih oživljanja ter se naučili uporabljati avtomatski defibrilator.

Praktično usposabljanje so za nas pripravili reševalci Zdravstveno reševalnega centra Ravne na Koroškem. Odgovorili so na tisoč in več vprašanj ter nas opremili z znanjem, kako pomagati.

Polni znanja in samozavesti lahko rečemo »Znam, ukrepam, rešim«.

Zapisala: Iveta Kuserbanj Gradišek, OPZHR